Rakousko v létě

Rakousko ale nejsou pouze všudypřítomná lyžařská střediska, která by určovala sezónu pouze v zimě. Právě některé malé vesničky, krásná příroda a unikátní scenérie určují atmosféru letního Rakouska a mohli bychom se dlouze a bezvýsledně přít, která z těchto tváří je krásnější. Lyžaři si budou slepě obhajovat zasněžené ledovce a upravené sjezdovky, turisté si budou stát za nádhernými potůčky, alpskými soutěskami a čerstvým vzduchem, při jehož vdechování můžete ještě protáhnout všechny svaly v těle. I když jste třeba v Čechách nepropadli kouzlu turistiky, Rakousko vás určitě zlomí. V těchto nádherných oblastech to jinak není možné.

Horský potokNa druhou stranu je turistika přeci jen poměrně náročný sport, který i v létě vyžaduje mnoho příprav. Tou první je odhad vlastních schopností a příprava trasy. Oblasti v celém Rakousku se v tomto snaží jít turistům naproti především díky standardizovanému značení stezek. Pokud uvidíte na mapě cestu označenou modře, je bezpečná, udržovaná a vhodná pro začátečníky, což ale neznamená, že zde nemůže být velký kopec. Červená barva už vyznačuje typicky horský terén s kameny, prudkými stoupáními a v mnoha případech ocelovými lany. Sice na nich nenajdete opravdu nebezpečná místa, ale nějaké zkušenosti s alpským terénem už byste před jejich volbou měli mít. Černé trasy jsou pak opravdu náročnými a dlouhými skalnatými výšlapy, které vyžadují velké zkušenosti a správné vybavení. Toto jsou pochopitelně pouze rámcové ukazatele. Ve skutečnosti záleží hlavně na vaší fyzické kondici, a také na počasí, které si vždy dopředu prověřte.

KůňPokud jste si dokonale ujasnili vaše fyzické schopnosti, připravili si vybavení a ujistili se o počasí, můžete začít hledat ideální lokaci. Jednou z nejkrásnějších je rozhodně Waldviertel, který je vhodný spíše na oddech a lehkou procházku. Nejen, že tu poznáte typickou atmosféru turistiky v Rakousku, která je charakteristická malými a romantickými vesničkami, ale také samotný Dunaj. Oblast je prakticky rovinná s krásným výhledem na okolní horské masivy a útvary žulových skal. Jejím vyvrcholením je pak známá soutěska Ysperklamm, což je v podstatě 2 km dlouhá lesní propast s vodopády. Další oblastí, kterou ocení díky rovinnému terénu především začátečníci, je celé jezero Millstätter See v srdci Korutan. V této oblasti se ukrývá největší evropské naleziště rudých granátů a krása jezera s Alpami v pozadí vás jinam nepustí.

PitztalPochopitelně je Rakousko typické spíše vysokohorskou turistikou. Tu můžete provozovat buď ve většině zimních středisek, která se v průběhu léta rychle přeorientují na tento druh sportovního vyžití, nebo v jiných oblastech, které jsou v zimě téměř nenavštěvované. Turistickým rájem po všech stránkách je Národní park Vysoké Taury, jehož všechny krásy se snad ani nedají vyjmenovat. Dalším unikátním regionem je bez pochyby Hochkönig s typickým salašnickým létem, či romantické prostředí v Mostviertelu, který proslul jak mohutnými horami, tak také malebnými jezírky a divokou přírodou.

Copyright © 2024 Dovolená v Rakousku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi Španělsko, Litvu, Korfu, nebo rovnou celou Ameriku... Vyjeďte na výlet po Saint-Tropez. Pro dobrodružnější povahy doporučujeme výlet do Indie. Nebo si můžete vyjet na víkend do Benátek v Itálii či Moskvy v Rusku... Je zima? Tak co děláte na letní webu, šupky hupky na lyžování v Rakousku.