Doprava a ubytování ve Vídni

Způsobů, jak se do jednoho z nejkrásnějších evropských měst můžete dostat je hned několik a díky krátké vzdálenosti je každá tato varianta poměrně levná. Podobné je to i s ubytováním.

Nejrychlejším způsobem, jak se dostanete do Vídně, je využitím letecké dopravy. Největší rakouské mezinárodní letiště Vienna Internatiional Airport se nachází necelých 20 km od centra Vídně. Ale vzhledem k blízkosti Vídně, je docela zbytečné volit tuto možnost cestování.

Lepší je se do Vídně vydat prostřednictvím vlakové nebo autobusové dopravy. Těmito variantami se z Prahy do největší rakouské metropole dostanete během 4 – 5 hodin. Nejideálnějším způsobem jak se do Vídně dostat, je také osobním automobilem, přičemž cesta trvá z Prahy přibližně 4 hodiny, z Brna jen asi 2 hodiny. Většina hotelů má k dispozici vlastní garáže, kde si ale parkovací místo musíte domluvit předem.

I když se ve Vídni nachází opravdu široká škála různých ubytovacích zařízení, je rozhodně lepší si zajistit ubytování s dostatečným časovým předstihem. To platí především v době, kdy se zde koná některý světový kongres. Ubytovat se ve Vídni můžete třeba i v luxusním hotelu, protože ceny se zde v porovnání s ostatními evropskými velkými městy pohybují poměrně nízko. V luxusním hotelu se můžete ubytovat už od 280 EUR. Za noc v hotelu střední kategorie či v penzionu zaplatíte přibližně 100 EUR za noc. Nejlevnější formou ubytování poskytují ve Vídni hostely, ve kterých se ubytujete už od 20 EUR.

Míst, kde se můžete v klidu a za slušné peníze najíst, je ve Vídni opravdu velké množství. Mezi Vídeňské speciality patří například klobásy nebo proslulý smažený řízek. Restaurací, kde nabízí typické rakouské pokrmy, najdete po celém městě velké množství. Zajít si ale také můžete na exotiku třeba do italské, ruské, maďarské nebo chorvatské restaurace. Najdete tu také celou řadu českých restaurací.

Copyright © 2024 Dovolená v Rakousku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi Španělsko, Litvu, Korfu, nebo rovnou celou Ameriku... Vyjeďte na výlet po Saint-Tropez. Pro dobrodružnější povahy doporučujeme výlet do Indie. Nebo si můžete vyjet na víkend do Benátek v Itálii či Moskvy v Rusku... Je zima? Tak co děláte na letní webu, šupky hupky na lyžování v Rakousku.