Prater

S Vídní je velmi úzce spjat i místní zábavní park Prater, ve kterém se nachází okolo 250 různých atrakcí, a který najdete ve stejnojmenném parku založeném Josefem II. v roce 1766. První atrakce se zde ale objevily až o století později.

Mezi nejznámější a nejvyhledávanější atrakce patří určitě 64 metrů vysoké ruské kolo „Wiener Riesenrad“, z něhož se vám naskytne opravdu překrásný výhled na celé město. Tato Vídeňská dominanta stojí v tomto parku už od roku 1897 a původně měla 30 kabinek. Jejich počet se ale v roce 1945 snížil o polovinu. Pokud budete chtít udělat svému protějšku radost, můžete si pronajmout speciální kabinku zařízenou pro romantickou večeři.

Pokud se nebojíte výšek a vyhovují vám větší rychlosti, můžete vyzkoušet i další adrenalinové atrakce, například Turbo Boost a bungee dumping, Ejektion Seat nebo SpeceShot. V Prateru se určitě budou bavit i malé děti, pro které jsou určeny například kolotoče nebo atrakce známá jako Ledovec. Jedná se vlastně o interaktivní cestu na ledovec za ledními medvědy a tučňáky. Vyzkoušet si můžete různé horské dráhy nebo opravdu děsivé adrenalinové atrakce určené pro největší odvážlivce. Pokud milujete hudbu a tanec, můžete vyrazit do Praterdomu, největší diskotéky nejen ve Vídni, ale v celém Rakousku.

Po celém zábavním parku najdete velké množství různých stánků s občerstvením, ale také menší i větší hospůdky se zahrádkami. Jedním z nejznámějších stravovacích zařízení v Prateru je hostinec Schweizer Haus, Švýcarský dům, kde se servíruje například ovarové koleno nebo bramborové placky a k tomu se pije pravý budvar. Samozřejmě nechybí ani všude přítomní prodejci suvenýrů.

Tento obrovský zábavní park je otevřený od poloviny března až do konce října. Otevírací doba je od deseti hodin a zavírá se až v jednu hodinu v noci. Za vstup do parku se neplatí, zpoplatněny jsou jen místní atrakce.

 

Copyright © 2024 Dovolená v Rakousku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi Španělsko, Litvu, Korfu, nebo rovnou celou Ameriku... Vyjeďte na výlet po Saint-Tropez. Pro dobrodružnější povahy doporučujeme výlet do Indie. Nebo si můžete vyjet na víkend do Benátek v Itálii či Moskvy v Rusku... Je zima? Tak co děláte na letní webu, šupky hupky na lyžování v Rakousku.