Další známá místa v Rakousku

Graz

GrazGraz neboli česky Štýrský Hradec se hrdě pyšní titulem druhé největší město Rakouska a našli byste ho na březích řeky Mur. Jeho kulturní bohatství je ohromné, o čemž svědčí i fakt, že se Graz stal Evropským městem kultury v roce 2003. Jednoznačnou dominantou a symbolem města je hrad Schlossberg na Zámeckém vrchu, který se tyčí do výšky 120 metrů nad městem, a který je obecně považován za jeden z nejhůře dobytných hradů v Evropě. Jeho základy byly položeny už v 9. století a známá Hodinová věž zde byla postavena o 400 let později. Stejně jako Hodinová věž jsou pro Graz typická všudypřítomná kola, když je město skrz na skrz protkané cyklostezkami. Navíc se jedná i o univerzitní město, když je zde šest univerzit, kde se vzdělává 20 tis. studentů z celého světa a právě kvůli nim je velmi bohatý i místní noční život.

Innsbruck

InnsbruckInnsbruck je jakožto dvojnásobné olympijské město a hlavní město Tyrolska vyhledávaným centrem především drtivou většinou lyžařů. Právě olympijské hry v letech 1964 a 1976 přinesly městu ohromnou prestiž a díky osmi lyžařským střediskům v čele s ledovcem Stubai je dnes alpskou metropolí. Vzhledem k tomu, že je Innsbruck 800 let staré město, užijí si zde i milovníci památek. Mezi hlavní lákadla patří především Triumfální brána, Hofburg, neboli dvorní císařský hrad, nebo františkánský kostel Hofkirche, který byl postaven už v 16. století. Je překvapivé, v jak kvalitním stavu památky jsou vzhledem k tomu, že byl Innsbruck během 2. světové války téměř srovnán se zemí.

Kaprun / Zell am See

Zell am SeeOhromný ledovcový areál, který vznikl spojením dvou středisek s názvy Kaprun a Zell am See, je jeden z mála, který může konkurovat slávě Innsbrucku. Nad Kaprunem se tyčí známější ze dvou ledovců, slavný Kitzsteinhorn, který má více než 3000 metrů a lyžuje se zde tak po celý rok. Nadšeným sportovcům poskytuje více než 40 kilometrů kvalitních sjezdovek a užijí si ho především začátečníci. Naopak nad lázeňskou vesničkou Zell am See najdete horu Schmittenhöhe, která je se svými 75 kilometry tratí mnohem náročnější a cílena jednoznačně na zkušené lyžaře. Především Zell am See je pak zaměřeno na absolutní relaxaci po náročném dni, když nabízí nespočet krytých bazénů, pohodové bruslení po zamrzlém jezeře, nebo také procházku po známé lázeňské promenádě Esplanade, která je také na břehu zmíněného zamrzlého jezera.

Radstadt

Radstadt je poměrně malé historické městečko, které byste našli zhruba 70 kilometrů jižně od známějšího Salzburgu, a které je neoficiálním centrem Taurského pohoří. I když je Radstadt často vnímán jako výchozí bod do mnoha lyžařských středisek, oblíbený je především u běžkařů. Začíná zde totiž slavná Taurská běžecká trasa s délkou 50 km a co se týče všech běžeckých tratí v Radstadtu, jejich délka je zhruba 180 km. Jinak je toto město známé především svým nočním životem, pohostinstvím a velkým počtem společenských akcí po celý rok. V létě je vyhledáváno turisty, kteří chtějí zdolat nedalekou horu Rossbrand, ze které je vidět na více než 150 alpských vrcholků.

Copyright © 2024 Dovolená v Rakousku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi Španělsko, Litvu, Korfu, nebo rovnou celou Ameriku... Vyjeďte na výlet po Saint-Tropez. Pro dobrodružnější povahy doporučujeme výlet do Indie. Nebo si můžete vyjet na víkend do Benátek v Itálii či Moskvy v Rusku... Je zima? Tak co děláte na letní webu, šupky hupky na lyžování v Rakousku.