Eurovíkend ve Vídni

Vídeň je překrásné rakouské město, které každoročně navštíví miliony turistů, kteří touží toto historické evropské velkoměsto a jeho památky poznat. Vzhledem k tomu, že Rakousko je naším sousedem a Vídeň tak máme na dosah ruky, nabízí mnoho cestovních kanceláří poznávací zájezdy do Vídně formou eurovíkendu. Cena takového zájezdu se řádově pohybuje od 3 000Kč.

Hlavní rakouské město je přitom pro pořádání eurovíkendů jak stvořené. Během prodlouženého víkendu si prohlédnete nejvýznamnější historické památky, užijete si legraci v zábavním parku Prater, navštívíte významné muzea či galerie, nakoupíte suvenýry a ještě si stihnete dát pravou vídeňskou kávu, ke které můžete zakusovat například sachrův dort.

Pokud si objednáte některý ze zájezdů, které nabízejí cestovní kanceláře, už se o nic nemusíte starat. Dopravu, ubytování, stravování i program zajišťuje většinou sama cestovní kancelář. Na vás už pak je si tento víkend co nejvíce užít. Vzhledem k blízkosti se nejčastěji eurovíkendy ve Vídni zprostředkovávají prostřednictvím autobusové nebo osobní dopravy. Ubytování je zajištěno většinou v hotelech střední a vyšší kategorie. Samozřejmě si můžete vybrat i zájezd, kdy dojedete na místo, ubytujete se a zbytek zájezdu strávíte individuálně podle svých představ.

Mezi nejzajímavější místa, která byste měli během svého pobytu ve Vídni navštívit, patří kromě zábavního parku Prater také Schönbrunn, císařský letní palác obklopený překrásnou zahradou. Dále katedrálu Stephansdom nebo sídlo rakouského spolkového prezidenta a dřívější rezidenci rakouského císaře, budovu Hofburg. Vynechat nesmíte ani kostel Karlskirche, který byl postavený na příkaz krále Karla VI. Z výšky si město můžete prohlédnout také z vyhlídkové věže Donauturm. Významnou Vídeňskou budovou je také Volksoper, státní opera. Za nákupy se vydejte do ulice Mariahilfer Strasse, kde se nachází celá řada různých obchodů.

Copyright © 2024 Dovolená v Rakousku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi Španělsko, Litvu, Korfu, nebo rovnou celou Ameriku... Vyjeďte na výlet po Saint-Tropez. Pro dobrodružnější povahy doporučujeme výlet do Indie. Nebo si můžete vyjet na víkend do Benátek v Itálii či Moskvy v Rusku... Je zima? Tak co děláte na letní webu, šupky hupky na lyžování v Rakousku.