Letiště Vídeň

LetadloVídeňské letiště je pro mnoho Čechů jedinou možností, jak se dostat na některé mezinárodní lety, protože i přes narůstající kapacitu letiště Ruzyně, se naší republice některé hlavní trasy vyhýbají. Je tak určitě užitečné vědět, jak se na letiště Vídeň Schwechat vůbec dopravit, jak se zorientovat ve Vídni, či jaký druh městské dopravy využít v případě, že už se v metropoli Rakouska nacházíte.

Z ČR přímo do Vídně

Pokud poletíte z Vídně a budete se tam tudíž muset dostat s veškerými zavazadly, budou pro vás nejpohodlnější vlak, či autobus. Co se týče autobusové dopravy na letiště Vídeň, denně jezdí z České republiky respektive z Prahy hned čtyři spoje, které končí přímo na letišti. Další dva pak vyjíždějí z Brna. Pokud pojedete z hlavního města, zaplatíte 300 Kč, při nástupu v Brně pak 450 Kč. Vlakem je cesta mnohem jednodušší a má tu výhodu, že můžete do mezinárodního spoje nastoupit i v jiných stanicích. Vlaky jezdí poměrně často a obvykle vás dovezou na jižní nádraží s názvem Wien Südbahnhof, kde už budete vydáni na pospas vídeňské městské dopravě.

Poměrně snadno dosažitelné je letiště Vídeň Schwechat i autem, pokud překousnete vyšší parkovné a také fakt, že budete muset při příjezdu z České republiky projet celou aglomeraci metropole. Když se aglomerací „prokoušete“, pokračujte po dálnici A4 až do doby, než uvidíte sjezd označený Flughafen neboli letiště, kde sjedete. Logické a snadno pochopitelné dopravní značení už by vás mělo dovést až na letiště. Co se týče cen parkovného, rozhodně neušetříte. Pokud na jednom z 15000 parkovacích míst odstavíte váš automobil, zaplatíte na 24 hodin 50 Eur, na jeden týden 62,60 Eur, na dva týdny 92,10 Eur a na tři týdny 123,60 Eur. Když už se rozhodnete zde parkovat, pokuste se najít místo na parkovišti C, které je nejblíže oběma terminálům.

Pohyb po Vídni

Když už jste se dostali do Vídně a potřebujete najít letiště, je naprosto nejsnazší dopravit se na centrální nádraží Wien Mitte, odkud jezdí dvakrát za hodinu rychlovlak, jehož konečnou stanicí je právě letiště Vídeň. Navíc to zvládne za pouhých 16 minut. Jeho jednoznačnou výhodou je fakt, že se můžete odbavit ještě před nástupem do vlaku. Pokud se nemůžete na toto nádraží dostat, nebo z jiného důvodu nechcete rychlovlak využít, dobrou volbou je i tramvajová linka s označením S2, která spojuje centrum Vídně s letištním terminálem a každých 20 minut vás bez problémů odveze. Řešením jsou i letištní autobusy, které také jezdí zhruba jednou za půl hodiny. Pokud jste se dostali vlakem pouze na jižní nádraží a nechcete se přemísťovat na to centrální, zůstaňte, kde jste, protože i z něj jezdí každou hodinu autobus na letiště Vídeň Schwechat.

I když se vše může zdát na první pohled hodně chaotické a nepřehledné, ujišťujeme vás, že je Vídeň město, ve kterém se dá při cestě na letiště zorientovat a celkově je doprava v kombinaci se značením řešena velmi dobře.

Copyright © 2024 Dovolená v Rakousku | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz
Doporučujeme: Navštivte s námi Španělsko, Litvu, Korfu, nebo rovnou celou Ameriku... Vyjeďte na výlet po Saint-Tropez. Pro dobrodružnější povahy doporučujeme výlet do Indie. Nebo si můžete vyjet na víkend do Benátek v Itálii či Moskvy v Rusku... Je zima? Tak co děláte na letní webu, šupky hupky na lyžování v Rakousku.